Nová sociální síť od Mety _ 4 min. _ 29.5.2023
Společnost Meta pracuje na nové sociální síti
Meta testuje svou novou decentralizovanou sociální síť založenou na textových příspěvcích, která by mohla konkurovat Twitteru.
ÚVOD
Pokaždé, když se objeví nový populární fenomén, funkce nebo sociální síť, tak se ho snaží Meta co nejrychleji zkopírovat, přetvořit a aplikovat na své produkty. Nyní společnost vedená Markem Zuckerbergem pracuje na decentralizované aplikaci podobné Twitteru.
HLAVNÍ ČÁST
Meta vývoj této aplikace potvrdila ve svém prohlášení, ale neuvedla žádné informace o tom, kdy plánuje aplikaci vydat.

"Testujeme samostatnou decentralizovanou sociální síť pro sdílení textových příspěvků. Věříme, že je zde příležitost vytvořit samostatný prostor, kde mohou tvůrci a veřejně známé osobnosti sdílet své zájmy," uvedl mluvčí společnosti Meta.

Tato nová decentralizovaná síť s kódovým označením P92 je stále ve vývoji. Podle dokumentů, které server MoneyControl zveřejnil, bude aplikace umožňovat uživatelům přihlášení prostřednictvím jejich přihlašovacích údajů, které využívají na Instagramu. To by mohlo vadit lidem, kteří své údaje nechtějí sdílet s dalšími aplikacemi od Mety.

Zpráva od serveru Platformer uvádí, že na projekt bude dohlížet šéf Instagramu Adam Mosseri. Společnost již zapojila právní oddělení, aby vyhodnotila obavy o ochranu soukromí před zveřejněním aplikace.
ZÁVĚR
Tento krok je považován za snahu vytvořit konkurenceschopnou alternativu Twitteru. Je otázkou času, zda aplikace splní očekávání Mety, a jestli se vůbec dočká svého oficiálního debutu.

ZDROJ
Platformer
Moneycontrol
Made by Designmind